جشنواره خوارزمی

داوری طرح‌های راه یافته به وزارت علوم از دهم الی دوازدهم آبان ۱۴۰۰ برگزار می شود

گزارش برگزاری بیست و سومین دوره بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی

در راستای اجرای بیست و سومین دوره بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی داوری طرح‌های راه یافته به وزارت علوم از دهم الی دوازدهم آبان ۱۴۰۰ برگزار می شود.

در راستای ابلاغ شیوه‌­نامه جشنواره جوان خوارزمی و ثبت نام دانش­‌آموزان علاقمند به حضور در جشنواره در پایه­‌های دهم تا دوازدهم در سامانه که در مجموع ۲۳۶۳ طرح به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت مرحله مصاحبه طرح ها  در استانهای مختلف با شرکت ۲۴۱ طرح برگزار شد و در مجموع تعداد ۷۱ طرح شایسته ارسال به داوری وزارت علوم شناخته شدند که داوری طرح های راه یافته به وزارت علوم از دهم الی دوازدهم آبان ۱۴۰۰ برگزار می شود.

در این مرحله داوری از ۱۷ گروه علمی بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی در پانزده گروه علمی طرح هایی در سطح وزارت علوم انتخاب و در دو گروه علمی ریاضی و سلولهای بنیادی هیچ طرحی حائز شرایط برای ارسال به وزارت علوم تشخیص داده نشد.

در این مرحله که به میزبانی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برگزار می شود داورانی برجسته ای از دانشگاه های سراسر کشور انتخاب و بصورت دقیق طرح های ارسال شده را داوری می نمایند. همچنین با توجه به هماهنگی ها و همکاری عالی میان بخشی بین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مسئولان سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در این جلسات حضور دارند.

در راستای اجرای مرحله داوری وزارت علوم در روز دوشنبه دهم آبان ماه طرح های گروه‌های علمی کشاورزی، مکانیک، برق و الکترونیک و کامپیوتر، در روز سه شنبه یازدهم آبان ماه گروه های علمی فیزیک و نجوم، فناوری نانو، شیمی، مکاترونیک، علوم زیستی و پزشکی و زبان و ادبیات فارسی و درروز چهارشنبه هم طرح های گروه های علوم شناختی، علوم اجتماعی و روانشناسی، علوم دینی و قرآن پژوهی، هنر و عمران و معماری داوری شده و نتایج نهایی پس از پایان فرآیند داوری به تأیید هیئت داوران خواهد رسید.

برگزیدگان این مرحله از داوری، برگزیده کشوری از سوی وزارت علوم محسوب شده و صاحبان طرح‌ها از مزایای استعدادهای درخشان در کنکور سراسری  بهره‌مند خواهند شد. شایان ذکر است مراسم تقدیر از برگزیدگان همزمان با هفته پژوهش با حضور مسئولان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا